Stamping — modna metoda stylizacji paznokci

Stamping — modna metoda stylizacji paznokci

Kobiety decydujące się na trwałą stylizację paznokci, czyli na przykład tak modne od dłuższego już czasu hybrydy, mogą stawiać na niezliczone kolory i wzory. To jedna z zalet takiej metody —  można mieć najbardziej fantazyjny manicure, w dodatku za każdym razem inny. Pozawala na to między innymi stamping, czyli nowatorska, ale i bardzo modna, technika zdobienia płytek. Dowiedz się na ten temat więcej.

Na czym polega stamping?

Technika ta, wykorzystywana zwłaszcza w przypadku hybryd, polega na wykonywaniu na paznokciach wzorków za pomocą specjalnych żeli, przeznaczonych typowo do stampingu, a także stempli i blaszek —  to podstawowe produkty, ale potrzebne są też inne, na przykład naklejki do czyszczenia stempli. Metoda ta ma wiele zalet, między innymi jest bardzo trwała, tak samo jak inne, wykorzystujące żele i inne preparaty utwardzane w lampie UV lub LED. Poza tym jest idealnym wyborem dla kobiet chcących mieć na paznokciach piękne wzorki, ale niepotrafiących ich namalować. Nie da się ukryć, że wymaga to sporo precyzji, w dodatku powinny być one identyczne na każdym paznokciu. Dzięki stemplom można łatwo osiągnąć taki efekt, nawet nie mając wielkich zdolności artystycznych czy też mając niewprawną jeszcze dłoń —  to zatem także doskonałe rozwiązanie dla początkujących.

Niedrogie przybory

Choć do zastosowania tej metody potrzeba stosunkowo sporo produktów (bo poza tym potrzebne są wszystkie produkty i akcesoria, jakich wymaga trwała stylizacja, jak pilniczki, polerki, zmywacz bez acetonu czy lampa), na pewno jest to technika dość tania. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w potrzebne produkty, by móc korzystać z nich długi czas, zwłaszcza że na przykład żele zużywa się w małej ilości. Poza tym warto pamiętać, że wzorki nie zawsze wykonuje się na wszystkich paznokciach —  choć oczywiście obecna moda dopuszcza wszelkie rozwiązania. Koszt zakupów można dodatkowo zmniejszyć, stawiając na dobrą ofertę —  czyli zwykle decydując się na zakupy internetowe.

Modny i efektowny manicure w domu!

Mając odpowiednie, wysokiej jakości, a więc łatwe w zastosowaniu, produkty, można salon manicure stworzyć we własnym domu. Technika stampingu, ze względu na proste wykonanie, będzie idealnym rozwiązaniem!

Podobne artykuły