Schodołaz dla niepełnosprawnych na każdą kieszeń

Schodołaz dla niepełnosprawnych na każdą kieszeń

Jest wiele rozwiązań pozwalających na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych, jak nowoczesne wózki inwalidzkie, podnośniki, a także schodołazy. Te ostatnie urządzenia bywają prawdziwym wybawieniem w przypadku zamieszkiwania w piętrowym domu, gdy chce się poruszać po nim bez trudu, a także w budynkach wielorodzinnych —  czasami są jedynym sposobem, by osoba niepełnosprawna opuściła swoje mieszkanie. W dodatku inwestycja taka wcale nie musi być duża. Dowiedz się więcej na ten temat.

Zakup schodołaza dla niepełnosprawnych —  jak zaoszczędzić?

Jeśli ktoś zastanawia się nad zainwestowaniem w taki sprzęt, to musi wiedzieć, że zdecydowanie warto ponieść taki wydatek. Likwidowanie barier architektonicznych jest bardzo ważne, począwszy od miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Pozwala jej to uniknąć ograniczeń, co jest ważne dla codziennego życia, zachowania aktywności, ale też psychiki —  osoba mogąca poruszać się sprawnie i samodzielnie czuje się o wiele lepiej. Schodołaz dla niepełnosprawnych może być prawdziwym wybawieniem, pozwalając wyjść z domu bądź mieszkania, nawiązywać kontakty z ludźmi, podjąć pracę itp.

Jeśli zaś ktoś nie może pozwolić sobie na taki zakup, może poszukać innych możliwości. Jedną z lepszych jest oczywiście pozyskanie dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Poza tym warto wiedzieć, że takie sprzęty bywają też oferowane w wersji używanej. Kosztują wówczas znacznie mniej, a ich stan jest oczywiście świetny —  dystrybutor dopuszcza do sprzedaży tylko urządzenia drobiazgowo sprawdzone i zadbane, mogące służyć świetnie jeszcze długi czas.

Rozwiązanie, z którego warto skorzystać

Nawet jeśli dla kogoś inwestycja w takie udogodnienie jest sporym wydatkiem, warto przekalkulować koszty —  czasami na przykład taki sprzęt pozwoli na podjęcie pracy. Zawsze też jest to inwestycja mniejsza (i dogodniejsza) niż przebudowa domu w celu instalacji windy.

Podobne artykuły