Pudełka na obrączki czy poduszeczki?

Pudełka na obrączki czy poduszeczki?

Składanie przysięgi małżeńskiej, któremu towarzyszy wkładanie na palce ślubujących biżuterii będącej symbolem miłości i wierności, to kulminacyjny punkt ceremonii ślubnej, czy to w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Chcąc mieć pewność, że chwila ta będzie wyjątkowa, warto między innymi zadbać o odpowiednią oprawę dla obrączek. Sprawdź, czy lepiej wybrać pudełeczko, czy klasyczne rozwiązanie w postaci poduszki.

Obrączki potrzebują oprawy

Choć w amerykańskich filmach krążki świadek często podaje, wyciągając je z kieszeni (w dodatku po dłuższym poszukiwaniu, co buduje napięcie), znacznie częściej stosowaną praktyką jest podawanie ich z użyciem ozdobnego akcesorium. Tradycyjnie są to sporych rozmiarów poduszki w czerwonym kolorze, na których obrączki prezentują się bardzo uroczyście, jednak obecnie zauważyć można też inne rozwiązania. Jednym z nich jest pudełko na obrączki, które ma wiele zalet. Przede wszystkim można je zamknąć do czasu, gdy biżuteria będzie potrzebna, co ułatwia jej przechowywanie, na przykład w kieszeni i chroni przed zawieruszeniem. Poza tym podawanie krążków w pudełeczku jest wygodniejsze, ponieważ z poduszek mogą się stoczyć jeśli świadek nie będzie ostrożny, a w chwili wzruszenia nieraz trzęsą się ręce.

Nie oznacza to jednak, że poduszki całkiem wyszły z użycia, choć obecnie są one mniej klasyczne niż w przeszłości. Przede wszystkim często są znacznie mniejsze, a także utrzymane w kolorach innych niż czerwień, na przykład w czystej bieli.

Akcesoria na obrączki — co można znaleźć w sprzedaży?

Dodatki takie są niezwykle piękne i świetnie wpisują się w klimat uroczystości utrzymanych w różnych stylach. Pudełeczka zwykle mają wyraźny charakter boho czy rustykalny. To samo dotyczy poduszek, ale niektóre z nich prezentują się romantycznie —  ozdobione koronką, utrzymane w białym kolorze i w dodatku w kształcie serca. Ciekawą opcją są pudełka wypełnione mchem.

Warto dobrać taki dodatek do charakteru swojej uroczystości, ale też mając na uwadze wygodę użycia.

Piękne detale dopełniające uroczystość

Dodatki takie mają większe znaczenie niż się wydaje, choćby dlatego, że moment zakładania obrączek jest kulminacyjnym punktem całej uroczystości, także fotografowanym i kamerowanym. Poza tym po użyciu przedmiot taki staje się wyjątkową pamiątką, którą małżonkowie przechowują z wielkim sentymentem.

Podobne artykuły