O czym pamiętać, kompletując wyposażenie sypialni?

O czym pamiętać, kompletując wyposażenie sypialni?

Osoby urządzające swoje domy i mieszkania z pewnością zwracają uwagę na wszelkie pomieszczenia i detale, ale pokój do spania ma specjalne znaczenie. Mimo iż zwykle nie jest to miejsce, które pokazuje się gościom, jak salon, musi być gustowne, przede wszystkim zaś — urządzone w sposób sprzyjający wypoczynkowi. Dowiedz się, jak uzyskać taki efekt.

W hołdzie minimalizmu

Sypialnię warto urządzić w duchu minimalizmu nie tylko dlatego, że tak jest obecnie modnie. Im mniej sprzętów i elementów wyposażenia znajdzie się w tym pomieszczeniu, tym spokojniejsze będzie w odbiorze. Warto też zwrócić uwagę na odpowiednie kolory, kojące zmysły, jak szarość czy błękit. O takich zasadach powinny pamiętać nie tylko osoby mające problemy ze snem.

Znaleźć można opinie specjalistów mówiące o tym, że w sypialni tak naprawdę powinno znajdować się tylko łóżko. W praktyce trudno jest to osiągnąć, gdyż potrzeba przecież też przynajmniej podstawowych mebli, tym bardziej że nie zawsze jest miejsce na przechowywanie odzieży czy pościeli w innych pomieszczeniach. W takich przypadkach warto stawiać na meble o niewielkich wymiarach, a jednocześnie pojemne, by pomieściły wszystko, co potrzeba, ale nie zajmowały niepotrzebnie przestrzeni. Jeśli zaś chodzi o to, czego zdecydowanie warto pozbyć się z sypialni, to jest to telewizor —  lepiej, by pozostał w salonie. Dzięki temu oszczędzi się miejsce, ale i uniknie szkodliwego wpływu niebieskiego światła na organizm.

Jaki styl?

Urządzając swój dom, wcale nie trzeba stawiać na jeden styl w każdym pomieszczeniu. Niemniej większość osób decyduje się na to, chcąc uzyskać wrażenie spójności. Jeśli jednak chodzi o aranżację sypialni, na pewno lepsze będą style zakładające wykorzystanie elementów kojarzących się ze spokojem niż krzykliwych. Pożądane jest kojenie i uspokajanie, wyciszanie zmysłów —  motywy dodające energii sprawdzą się lepiej w pokoju dziennym. Doskonałe style do aranżacji tego pomieszczenia to m.in. scandi, japandi czy rustykalny. Im przy tym bardziej minimalistyczne będzie wyposażenie sypialni, tym lepiej.

Piękna i wygodna sypialnia

Gustowna sypialnia, którą można się zachwycać, jednocześnie powinna być też oazą spokoju, po przekroczeniu progu której od razu myśli się o błogim wypoczynku. Urządź w ten sposób pomieszczenie do spania, a będziesz efektywnie regenerować w nim siły i zapomnisz o problemach ze snem!

Podobne artykuły