Nowoczesne wdrożenie firmy IBCS w DB Schenker Logistics Poland

Logistyka korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań. Wśród nich są specjalne urządzenia mobilne, zapewniające większą dokładność w realizowaniu m.in. dostaw drobnicowych i ułatwiające pracę kurierów. DB Schenker jest jednym ze spedytorów, który sięgnął po nowoczesne, ręczne komputery. Sprawdź rezultaty tego kroku!

Cele wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań

Przez długi czas niemiecki gigant spedycyjny wykorzystywał papierową dokumentację przy doręczeniach. To sprawiało, że łatwo było o błąd i zamieszanie w dokumentach. Zaczęto więc szukać rozwiązań, które uporządkują pracę kurierów. Stąd wzięła się współpraca z IBCS Poland – firmą, która zajęła się wdrożeniem nowoczesnych mobilnych komputerów o wielkich możliwościach.

Z jednej strony dostarczony sprzęt Zebra Technologies wykazuje się dużą żywotnością, co uzyskano m.in. przez zastosowanie pojemnej baterii, klasę szczelności IP67 oraz odporność na upadki. Z drugiej – ma czytelny wyświetlacz i wydajny skaner do sczytywania kodów. Ponadto został wyposażony w anteny WWAN i WLAN, pozwalające na łączenie się z siecią nawet w warunkach ograniczonego zasięgu systemów telekomunikacyjnych, a także GPS.

Rezultaty wdrożenia komputerów Zebra Technologies

Komputery mobilne od IBCS Poland szybko spotkały się z aprobatą dostawców. Podstawowym skutkiem wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań był wzrost wydajności kurierów i oszczędność czasu. Praca z jednym komputerem ułatwiła formalności związane z doręczaniem przesyłek, w tym potwierdzaniem odbioru i porządkowaniem dokumentacji. Wszelkie informacje zaczęły docierać w czasie rzeczywistym do centrali.

IBCS Poland – rozwiązania, które usprawniają dostawy

Dzięki wdrożeniu komputerów Zebra Technologies DB Schenker (https://www.ibcs.pl/db-schenker/) zanotował wzrost wydajności i komfortu pracy swoich kurierów. Firma cieszy się też jeszcze większym zaufaniem i satysfakcją klientów, korzystających z jej usług. Był to więc ruch, który przyniósł liczne korzyści.

Podobne artykuły