Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając blaszany garaż?

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając blaszany garaż?

Stoisz przed zakupem blaszaka? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając blaszany garaż dla siebie? Istnieje co najmniej kilka czynników, jakie trzeba rozpatrzyć, decydując się na taką inwestycję. Jeśli chcesz się o nich dowiedzieć więcej – przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim wskazówki pomocne w dokonaniu odpowiedniego zakupu.

Odpowiednia powierzchnia

Jednym z najważniejszych czynników, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy inwestycji w taką konstrukcję, jest jej odpowiednia powierzchnia. Polskie prawo wyznacza minimalne rozmiary, jakie muszą mieć np. blaszane garaże . Jednak nie warto trzymać się samego minimum. Z jednej strony – ogranicza to manewrowość i naraża na uszkodzenie samochodu podczas wjazdu czy wyjazdu. Z drugiej – często stawia się tam nie tylko samochód, prawda?

Miejsce nie tylko dla auta

W blaszakach bardzo często trzyma się także szereg innych przedmiotów. Nierzadko jest to miejsce, gdzie składowane są m.in. narzędzia ogrodowe lub rzeczy, dla których zabrakło przestrzeni w domu. Ponadto bywa, że w garażu blaszanym właściciel działki przygotowuje sobie idealny do majsterkowania warsztat.

Właściwe podłoże

Kolejna rzecz to odpowiednia nawierzchnia. Teoretycznie blaszaka można postawić na gruncie. W praktyce jednak osłabia to kotwienie, a z drugiej strony – naraża wnętrze takiej zabudowy na podtopienia. Stojąca woda zaś będzie negatywnie oddziaływać na samochód i inne przedmioty znajdujące się pod takim zadaszeniem. Rozwiązanie to nieco rozwiązuje podmurówka betonowa, jednak – w praktyce – najlepiej spisuje się wylewka, dająca solidne podłoże pod montaż.

Dobór odpowiedniej bramy

Inwestując w taką zabudowę, trzeba wybrać jeszcze bramę. W przypadku blaszaków najczęściej występują dwa typy – uchylne i rozwierane. Dodatkowo można dobrać drzwi boczne.

Stosowne wykończenie

Ostatnia rzecz, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, to wykończenie. Chodzi zarówno o kolorystykę, jak i ocieplenie. Tak – blaszane garaże mogą być wyizolowane z użyciem styropianu lub wełny mineralnej! Dodatkowo są dostępne w różnych barwach. Dlatego, wybierając taką konstrukcję, zwróć uwagę, czy firma oferuje blaszaki w różnych kolorach.

Podobne artykuły