Monitorowanie pojazdów ciężarowych

Jak sprawnie zarządzać flotą pojazdów? Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w systemy lokalizujące. Wysokiej jakości lokalizator GPS do ciężarówki lub samochodu osobowego pozwala monitorować nie tylko aktualne położenie i trasę pojazdu. Co jeszcze zyskuje się, wybierając taki sprzęt? Przeczytaj artykuł i zobacz!

Jak działa monitoring ciężarówki?

Podstawową funkcją urządzeń lokalizujących jest wskazywanie w czasie rzeczywistym aktualnego położenia auta, a także takich parametrów jak m.in.:

  • przebyty dotychczas dystans,
  • prędkość,
  • zużycie paliwa,
  • ostre hamowania i skręcanie.

Sprzęt współpracuje ze specjalnym oprogramowaniem, zbierającym i przetwarzającym dane, które dostarcza lokalizator GPS w samochodzie ciężarowym. Uzyskane informacje następnie są wyświetlane w czytelnym zestawieniu. Dzięki temu można łatwo skontrolować te i inne parametry oraz zoptymalizować pracę całej floty.

Korzyści monitorowania ciężarówek

Wśród podstawowych korzyści takich systemów należy wyliczyć zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności floty. Lokalizator GPS do ciężarówki to też doskonały sposób na bardziej oszczędne wykorzystanie zasobów – w tym nie tylko paliwa, ale i czasu. Ponadto informacje o stylu jazdy pozwalają ograniczyć ilość kolizji z udziałem monitorowanych pojazdów.

Oprócz tego rozwiązania te stanowią dobre zabezpieczenie przed kradzieżą lub nieautoryzowanym użytkowaniem danego samochodu ciężarowego. Sami kierowcy również czerpią korzyści z takich systemów. Mogą np. łatwo zyskać informacje o utrudnieniach w ruchu i o potencjalnej trasie zastępczej.

Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Ilość informacji, jakie zbierają urządzenia lokalizujące, pozwala w maksymalnym stopniu zoptymalizować pracę floty. Należy nadmienić, że dobrze spisują się też w innych zadaniach, w tym na roli. Lokalizator GPS do ciągnika pomaga lepiej zaplanować prace. Warto pamiętać, aby wybierać rozwiązania od sprawdzonych dostawców.

Podobne artykuły