Metalowe łóżko — jakie są jego zalety? Czy warto je kupić?

Obecnie stelaże wykonane z metalu ponownie cieszą się popularnością wśród osób odwiedzających sklepy meblarskie. Chcesz wiedzieć dlaczego? Poznaj 3 najważniejsze zalety takiego produktu. 

Idealne do niewielkich pomieszczeń

Podobnie do łóżek drewnianych, ich metalowe odpowiedniki mają zredukowane wymiary zewnętrzne. Dzięki temu, przy sprytnie wykonanym projekcie, obramowania oraz cała konstrukcja wraz z wezgłowiem zajmą mniej miejsca niż ich tapicerowane odpowiedniki. Jest to ciekawa propozycja do niewielkich sypialni, w których liczy się każdy centymetr. 

Łatwość czyszczenia

W zdecydowanej większości przypadków metalowe łóżka mają gładką powierzchnię, dlatego są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Nie trzeba również obawiać się, że środki chemiczne uszkodzą powłokę czy że utrzymująca się w pomieszczeniu wilgoć zniszczy konstrukcję. W przypadku kontaktu z wodą wystarczy zetrzeć ciecz, bez obawy, że rama napuchnie. 

Stelaże z metalu sprzedawane są bez skrzyń do przechowywania pościeli czy rzadziej używanych przedmiotów. Ułatwia to zachowanie czystości na podłodze sypialni oraz pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na utrzymanie porządku w licznych pudłach lub skrzyniach.

Nowoczesny i estetyczny wygląd 

W sklepach można znaleźć zazwyczaj kilka metalowych łóżek do wyboru, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie. Obecnie stelaże są produkowane w taki sposób, by pasowały zarówno do pomieszczeń klasycznych, w których królują zdobienia, jak i urządzonych w sposób nowoczesny i minimalistyczny.

Dodatkowo dzięki zredukowanym wymiarom zewnętrznym, jednolitej formie i kolorze, takie łóżka często nadają sypialni lekkość. Nie przytłaczają pomieszczenia masywną konstrukcją, jak to bywa w przypadku drewnianych wykończeń. 

Idealne łóżko istnieje

Producenci mebli zapewniają klientom dostęp do wielu modeli produktów, które można wykorzystać w różnych pomieszczeniach. Mimo że łóżek wykonanych z metalu jest mniej, każdy kupujący powinien znaleźć odpowiedni stelaż do swojej sypialni. Warto wybierać artykuły z trwałych i łatwych w utrzymaniu surowców, ponieważ oprócz wymienionych powyżej cech, mają jeszcze wiele zalet. 

Podobne artykuły