Komputery mobilne w firmie DB Schenker

Jeszcze do niedawna praca kurierów polegała nie tylko na dostarczaniu paczek do ich odbiorców. Oprócz tego musieli oni jeszcze wypełniać szereg druków i zajmować się dokumentacją związaną z przesyłkami. Obecnie firmy te, w tym m.in. DB Schenker, korzystają z nowoczesnych komputerów mobilnych. Jakie są rezultaty tej innowacji? Sprawdź!

Wdrożenie komputerów mobilnych w DB Schenker

Praca kurierska to nie tylko dostawa przesyłek, ale i związana z tym ewidencja. W przeszłości pracownicy mniejszych i większych spedytorów mieli do czynienia z obszerną dokumentacją, w której trudno było utrzymać porządek i nierzadko zdarzało się, że pewne dokumenty się gubiły. To znacznie komplikowało cały proces, o czym doskonale wiedzieli m.in. przewoźnicy z DB Schenker.

Z tego powodu niemiecki gigant, w ramach przetargu, wyłonił jako najlepszą ofertę firmy IBCS Poland, która przeprowadziła modernizację systemów, wprowadzając do użytku pracowników mobilne komputery. Miało to zagwarantować m.in. lepszą ewidencję paczek przyjmowanych w magazynie, jak i wydawanych odbiorcom. Sprzęt ten musiał być wyposażony w czytniki kodów, a z drugiej strony – przesyłać na bieżąco dane dotyczące położenia pojazdu oraz statusu paczki. Dlatego padło na elektronikę Zebra Technologies.

Komputery Zebra Technologies – najwyższej jakości sprzęt mobilny

Komputery mobilne MC9596-K okazały się jednym z najlepszych rozwiązań, jakie spełniały wymagania postawione przez DB Schenker. IBCS Poland wyposażył kurierów spedytora w te urządzenia, co pozwoliło im nie tylko skanować paczki na różnych etapach dostawy, ale i m.in. wyeliminować fizyczny POD na rzecz cyfrowego, podpisywanego przez ekran komputera, a dodatkowo efektywniej organizować ich pracę. Obecnie Zebra Technologies dostarcza szereg nowych modeli, których funkcjonalność jest jeszcze większa, a obsługa – znacznie prostsza. Dzięki temu stanowią one znakomite rozwiązanie dla firm spedycyjnych.

Czy warto wdrożyć mobilne komputery Zebra Technologies?

W efekcie prac wykonanych przez IBCS dla DB Schenker udało się podnieść efektywność i komfort pracy kurierów, a także wyeliminować znaczną ilość błędów w dokumentacji. Komputery mobilne Zebra Technologies zostały docenione przez pracowników jako intuicyjne i funkcjonalne. To jasno wskazuje, że warto sięgać po nowoczesne rozwiązania dla przewoźników.

Podobne artykuły