Johimbina i inne sposoby na więcej energii do treningów

Johimbina i inne sposoby na więcej energii do treningów

Osoby chcące zacząć regularne treningi, czy to z myślą o zadbaniu o zdrowie, czy sylwetkę, nierzadko uskarżają się, że nie mają energii, by ćwiczyć codziennie albo choćby kilka razy w tygodniu. Ty też masz ten problem? Sprawdź, jak z nim walczyć!

Przyjrzyj się swojej codzienności

Na brak energii, a także czasu, często uskarżają się osoby, które niezbyt dobrze organizują swoją codzienność. Przyczyną deficytów energii i czasu tak naprawdę rzadko są obowiązki, wbrew pozorom, im bardziej zajęte osoby, tym lepiej zorganizowane. Na co współczesny człowiek poświęca wiele cennego czasu i energii? Zwykle są to tzw. złodzieje czasu. Może się zatem okazać, że czas, jaki poświęcasz na leżenie na kanapie i przeglądanie np. mediów społecznościowych mógłbyś poświęcić na trening i wiele dzięki temu zyskać. Urządzenia elektroniczne nie tylko marnują czas, ale też energię. Jedynie wydaje się, że korzystanie z nich jest formą odpoczynku, ponieważ niebieskie światło, jakie emitują, wysoce niekorzystnie wpływa na organizm, m.in. nie pozwalając mu odpowiednio wypoczywać w czasie snu —  utrzymuje go bowiem w stałej czujności.

Poza tym warto znaleźć optymalny dla siebie czas na trening. Wiele osób traktuje go jako sposób na wyładowanie emocji, redukcję stresu i swoisty odpoczynek po pracy, ale być może lepszą opcją dla Ciebie będą poranne ćwiczenia czy bieg. Jest to też ważny sposób na zastrzyk energii, poprawiający krążenie i dotlenienie organizmu. Rano też może być łatwiej wygospodarować na to czas, gdyż ma się mniej zajęć. Zawsze też można wstać odrobinę wcześniej.

Sposoby na więcej energii —  johimbina i inne suplementy czy coś innego?

Szukając energii do treningów, chcąc trenować dłużej i ciężej, co ma na celu uzyskanie szczupłej sylwetki czy rozbudowę masy mięśniowej, wiele osób rozgląda się za suplementami diety. Oczywiście na poziom energii mogą wpływać zwykłe multiwitaminy czy magnez (jego niedobór powoduje spadek energii, a deficyty takie są częste), ale osoby chcące wyraźnych efektów sięgają po odżywki dla sportowców. W tym kontekście sprawdza się np. johimbina. Zanim jednak sięgnie się po takie preparaty, lepiej poszukać naturalnych sposobów na energię.

To zaś oczywiste metody. Przede wszystkim —  upewnij się, że śpisz odpowiednią liczbę godzin. Poza tym — odżywiaj się dobrze oraz… odpoczywaj!

Więcej sił i lepsze samopoczucie —  zadbaj o siebie!

Zmęczonemu, wyczerpanemu człowiekowi niczego się nie chce, nie tylko ćwiczeń, ma on też kiepskie samopoczucie. Znasz te problemy? Zadbaj o odpowiednią ilość snu, wypoczynku oraz… aktywność fizyczną!

Podobne artykuły