Jakie produkty i leki na katar?

Nieżyt nosa to na pozór niewielki problem, jednak może mocno dawać się we znaki, zwłaszcza gdy trwa dłuższy czas. Utrudnia oddychanie, sprawia, że nie czuć smaku potraw, a więc znika apetyt, a nawet przyczynia się do bólu głowy, nie mówiąc o dyskomforcie spowodowanym przez zatkanie nosa lub wyciek z niego. Na rynku jest jednak wiele środków, które mogą pomóc. Poznaj je!

Co stosować na katar?

Popularne powiedzenie sugeruje, że nieleczony katar trwa tyle samo co leczony, ale nie jest to prawda. Zwłaszcza nowoczesne środki są w stanie bardzo szybko powstrzymać przykre objawy, zarówno natychmiastowo odblokowując nos, poprzez zmniejszenie przekrwienia błon śluzowych, jak i hamując wyciek wydzieliny. Nie wszyscy też wiedzą o tym, że do wyboru jest cały wachlarz produktów pomocniczych. To nie tylko typowe leki na katar , takie jak spraye czy krople, ale też środki, np. w żelu, przywracające nawilżenie błon śluzowych, co podnosi komfort, czy też maści przeznaczone do regeneracji podrażnionych ciągłym wycieraniem nosa okolic.

Wiele jest też produktów stworzonych z myślą o dzieciach. U nich katar jest jeszcze bardziej uciążliwy niż u dorosłych, gdyż nie potrafią wydmuchać nosa, trzeba zatem działać inaczej. W każdym domu, gdzie znajduje się niemowlak, powinien być aspirator, czyli przyrząd służący do odsysania wydzieliny z nosa. Pozwoli to przywrócić komfort oddychania, a także spożywania posiłków. Dobrym wyborem są też preparaty z aromatami, które odtykają nos, jak plastry przyklejane na ubranka. Mają one skład niedrażniący dla maluchów.

Krople czy spraye?

Krople do nosa to tradycyjny wybór, ale od kiedy spraye i aerozole pojawiły się na rynku, straciły na popularności. Wiele osób docenia fakt, że preparaty przeznaczone do pryskania łatwiej się aplikuje —  nie trzeba uważać na to, by właściwie przechylić głowę, co jest niezbędne do tego, by produkt dotarł do przewodów nosowych. Jednocześnie nie ma problemu ze spływaniem gorzkiego produktu do gardła. Spraye zazwyczaj też pozwalają od razu odetkać nos, przywracając komfort oddychania.

Pomóż sobie!

Zmaganie się z objawami kataru i czekanie, aż minie sam, nie ma żadnego sensu, gdyż na rynku jest wiele produktów, w dodatku atrakcyjnych w stosowaniu, które mogą bardzo szybko pomóc. To spraye, krople, a także maści na podrażnienia okolic nosa.

Podobne artykuły