Jakie leki na katar są dostępne na rynku?

Jakie leki na katar są dostępne na rynku?

Objawy infekcji wirusowej mocno dają się we znaki, a szczególnie uciążliwy jest nieżyt nosa. Towarzyszące mu objawy to nie tylko niedrożność nosa lub potok wydzieliny, ale też brak węchu i smaku, zmieniona mowa, ból głowy, a nawet twarzy, a także uczucie ogólnego rozbicia i zmęczenia, będące skutkiem niedotlenienia organizmu. Sprawdź, jakimi środkami możesz z tym walczyć.

Krople i spraye —  najpopularniejsze leki na katar

W przeszłości w razie potrzeby zwalczenia kataru sięgało się głównie po krople. Dziś coraz częściej są one wypierane przez nowoczesne spraye, które stosuje się łatwo i szybko, nie trzeba między innymi przechylać głowy, co nieraz skutkowało spływaniem gorzkiego preparatu do gardła. Poza tym takie środki nierzadko natychmiastowo odtykają nos, zmniejszając przekrwienie jego błon śluzowych, inne zaś zmniejszają lub nawet zupełnie hamują wyciek z nosa. Takie szybko działające i zapewniające ulgę na wiele godzin leki na  katar szczególnie przydają się w sytuacjach awaryjnych, na przykład kiedy nie chce się być skrępowanym ze względu na zatkany nos albo konieczność jego ciągłego wycierania w pracy albo podczas spotkania.

Dodatkowo niektóre z preparatów zawierają składniki nawilżające błonę śluzową nosa. Odpowiada za to roztwór wody morskiej albo kwas hialuronowy. To bardzo ważna korzyść, gdyż wysuszona błona śluzowa odpowiada za większy dyskomfort, a przy tym gorzej radzi sobie ze swym podstawowym zadaniem, czyli wyłapywaniem i zatrzymywaniem patogenów chorobotwórczych, niewidzialnych gołym okiem.

Tabletki

Nie wszyscy wiedzą o tym, że alternatywą dla wyżej wymienionych środków są tabletki na katar. To dobry wybór dla osób, które np. spędzają większą część dnia poza domem i nie chcą męczyć się z zakrapianiem nosa w mało komfortowych warunkach czy też zabierać z sobą środka. Tabletki wygodniej się przenosi oraz stosuje —  zwłaszcza że często mają na tyle silny skład, że zażywa się ich niewielką liczbę w ciągu dnia. Ich zadaniem jest zwalczanie kataru od wewnątrz, m.in. poprzez zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej.

Wybierz odpowiedni lek

Katar to niezwykle uciążliwy objaw, bez względu na to, czy towarzyszy przeziębieniu lub grypie, czy występuje samodzielnie. Łatwo można sobie z nim poradzić, sięgając po odpowiednie środki. W sprzedaży jest ich bardzo wiele, więc można dobrać atrakcyjną dla siebie formę.

Podobne artykuły