Jak zapewnić sobie więcej energii? Johimbina i inne sposoby — poznaj je!

Jak zapewnić sobie więcej energii? Johimbina i inne sposoby — poznaj je!

Nikogo nie trzeba informować o tym, jak ważna dla zdrowia, sylwetki, a nawet samopoczucia jest regularna aktywność fizyczna. Większość osób chciałaby ją uprawiać, ale przeszkadzają im w tym rozmaite czynniki. Zazwyczaj jest to oczywiście brak silnej woli i motywacji, ale czasem we znaki daje się też brak energii. Sprawdź, jak z tym walczyć!

Kiedy brakuje sił…

Współczesny człowiek jest mocno zajęty, zestresowany i zwykle wraca do domu tak zmęczony, że marzy tylko o relaksie na kanapie. W takich okolicznościach trudno jest znaleźć czas, a zwłaszcza siłę, na wykonywanie wielu obowiązków, jak sprzątanie domu czy zabawa z dzieckiem, a co dopiero na trening. Jest on pierwszym, z czego się rezygnuje, podczas gdy tak naprawdę jest on równie ważny jak inne codzienne obowiązki i tak też powinien być traktowany, mając swoje stałe miejsce w rozkładzie dnia lub przynajmniej tygodnia. Już samo to, tj. uwzględnienie go w grafiku i trzymanie się tego planu, może pomóc w zachowaniu konsekwencji. Co jednak, kiedy naprawdę brakuje energii?

Zawsze można postawić na lżejsze treningi, nie musi to być od razu dźwiganie ciężarów na siłowni czy morderczy wielokilometrowy bieg. Wszystko będzie lepsze od leżenia na kanapie, może to być na przykład spacer czy gra w piłkę —  z dzieckiem czy ze znajomymi. Poza tym można wiele zrobić, by znaleźć w sobie więcej energii.

Zweryfikuj swoje postępowanie

Na brak energii, a także czasu, zwykle uskarżają się ludzie, którzy… marnotrawią oba te zasoby. W jaki sposób? Czujesz się wyczerpany po powrocie z pracy? Być może przyczyną tego jest fakt, że położyłeś się bardzo późno spać, bo grałeś na komputerze albo oglądałeś film w telewizji? Tak naprawdę ilość czasu, a także energii, zależy od tego, jak się nimi zarządza i gospodaruje. Nie masz sił na trening po pracy? Wykonaj go przed nią, wstając np. pół godziny wcześniej. Co ważne, aktywność rano jest nawet efektywniejsza, a co jeszcze ważniejsze —  zapewnia zastrzyk energii, gdyż poprawia krążenie i dotlenia organizm. Może zatem działać lepiej niż kawa! Możesz też sięgnąć po suplementy diety dodające energii, jak przeznaczona dla sportowców johimbina , ale też multiwitaminę czy magnez.

Szukaj energii, gdzie tylko możesz!

Na brak sił wpływa wiele czynników. To tzw. zarywanie nocy, czyli niedostateczna ilość snu, stres czy poświęcanie czasu tzw. złodziejom, czyli tak naprawdę bezproduktywne działania. Walcz z nimi i sprawdź, ile sił oraz czasu zyskasz!

Podobne artykuły