Ile rolek tapety jest potrzebnych do wytapetowania wnętrza?

Ile rolek tapety jest potrzebnych do wytapetowania wnętrza?

Tapetowanie jest czynnością, którą zwykle wykonują domownicy samodzielnie. W tym celu wybierają odpowiedni wzór i kolor tapety wraz z potrzebną liczbą rolek. Dodatkowo konieczne jest zamówienie specjalnego kleju (produkt należy dopasować do rodzaju tapety, m.in. papierowej, winylowej czy flazelinowej) oraz akcesoriów, takich jak nożyk do cięcia, wałek, pędzel do nakładania kleju. Sprawdź, jak w kilku prostych krokach wyliczyć liczbę rolek do wytapetowania całego pomieszczenia lub jednej ze ścian.

Ile tapety mieści się na jednej rolce?

Większość osób skupia się na doborze odpowiedniego koloru czy wzoru, zapominając o sprawdzeniu dokładnych wymiarów produktu. Okazuje się, że dostępne na rynku tapety mogą mieć różne szerokości (najczęściej mieszczące się w zakresie od 50 cm do 100 cm). Długość zwykle jest stała i wynosi około 10 metrów. Mnożąc obie wartości, czyli wybraną szerokość oraz 10 metrów, uzyskuje się informację na temat tego, ile ściany można wytapetować za pomocą jednej rolki. Warto również zaznaczyć, że im węższa tapeta, tym łatwiejsze klejenie na ścianę.

Jak obliczyć, ile tapety potrzeba na ścianę?

Podczas wyliczeń można skorzystać ze specjalnych kalkulatorów dostępnych w internecie lub zaczerpnąć porady bezpośrednio u obsługi sklepu z materiałami wykończeniowymi. Oczywiście istnieje również sposób na samodzielnie policzenie, ile rolek będzie potrzebnych do wytapetowania danej przestrzeni. W pierwszej kolejności trzeba zmierzyć wysokość oraz szerokość ścian i pomnożyć obie wartości. Uzyskany wynik należy podzielić przez kolejną wartość, którą wylicza się, mnożąc długość i szerokość wybranej tapety.

Zakup tapety ściennej — stacjonarnie czy online?

Zarówno w marketach budowlanych, jak i sklepach internetowych można znaleźć spory wybór materiałów wykończeniowych. Klienci mogą dopasować szerokość, rodzaj i styl tapety do aranżowanego wnętrza. Największy asortyment jest jednak dostępny w ofercie online, gdzie na zamawiających czeka m.in. rolka tapety z motywami geometrycznymi i roślinnymi, nadrukami abstrakcyjnymi, wzorami dziecięcymi oraz fototapeta z pejzażami.

Podobne artykuły